Прејди на содржината

Каталонски јазик: Разлика помеѓу преработките

с
Робот: Додава zh-yue:加泰隆尼亞文
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам pa:ਕੈਟਲਨ ਭਾਸ਼ਾ во pa:ਕੈਟਲਨ ਬੋਲੀ)
с (Робот: Додава zh-yue:加泰隆尼亞文)
[[wa:Catalan (lingaedje)]]
[[war:Kinatalan]]
[[zh-yue:加泰隆尼亞文]]
[[bat-smg:Kataluonu kalba]]
[[zh:加泰罗尼亚语]]
85.496

уредувања