Разлика помеѓу преработките на „Острови во Маршалските Острови“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (r2.6.5) (Робот: Додава fr:Subdivisions des îles Marshall)
с
! островска<br>група
! население
! површина (km.²)
! површина (mi.²)
|-
| [[Ајлинглаплап]] || [[Ралички Острови]] || 1,959 || 15 || 6
[[Категорија:Атоли во Маршалските Острови]]
[[Категорија:Административна поделба на Маршалските Острови]]
[[Категорија:Списоци на острови|Маршалски]]
 
[[en:List of islands of the Marshall Islands]]

Прегледник