Разлика помеѓу преработките на „Кирил Дрангов“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 124 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
(ситна поправка)
| опис = македонски револуционер
| наставка =
| роден-дата = [[15 јули]]{{роден [[на|15|јули|1901]]}}
| роден-место = [[{{роден во|Лом]]}}, [[Бугарија]]
| починал-дата = [[{{починал на|8 |јуни]] [[|1946]]}}
| починал-место = [[{{починал во|Софија]]}}, [[Бугарија]]
}}
 
[[bg:Кирил Дрангов]]
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Дрангов}}
[[Категорија:Дејци на ВМРО|Дрангов, Кирил]]
[[Категорија:Македонски револуционери]]

Прегледник