NGC 6025: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 1 бајт ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-[[ ]] +))
Нема опис на уредувањето
 
== Откривање ==
Објектот е откриен на во [[1751]] година од страна на [[Никлас Луј де Лакајл]], со помош на [[рефрактор]], чијашто леќа имала дијаметар со ширина од 0,5 cm.
 
== Податоци ==

Прегледник