NGC 6025: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 10 бајти ,  пред 9 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-[[ ]] +)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Додава kk:NGC 6025)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-[[ ]] +))
|оддалеченост=
|откривач=[[Никлас Луј де Лакајл]]
|датум на откривање=[[ ]] [[1751]]
|алтернативни ознаки=OCL 939, ESO 136-SC14
}}
 
== Откривање ==
Објектот е откриен на [[ ]] [[1751]] година од страна на [[Никлас Луј де Лакајл]], со помош на [[рефрактор]], чијашто леќа имала дијаметар со ширина од 0,5 cm.
 
== Податоци ==

Прегледник