Разлика помеѓу преработките на „Вулкан (бог)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.7.3) (Робот: Менува eu:Vulkano (mitologia)
с (Робот: Додава ckb:ڤولکان)
с (r2.7.3) (Робот: Менува eu:Vulkano (mitologia))
[[bs:Vulkan (mitologija)]]
[[ca:Vulcà]]
[[ckb:ڤولکان]]
[[cs:Vulcanus (mytologie)]]
[[cy:Fwlcan]]
[[es:Vulcano (mitología)]]
[[eo:Vulkano (dio)]]
[[eu:VulcanoVulkano (mitologia)]]
[[fa:وولکان]]
[[fr:Vulcain (mythologie)]]
[[sk:Vulkán (boh)]]
[[sl:Vulkan (mitologija)]]
[[ckb:ڤولکان]]
[[sr:Вулкан (бог)]]
[[sv:Vulcanus]]
126.178

уредувања

Прегледник