Разлика помеѓу преработките на „Бојл-Мариотов закон“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.3) (Робот: Менува ur:قانون بوائل
с (r2.7.3) (Робот: Менува nn:Boyle-Mariotte-lova)
с (r2.7.3) (Робот: Менува ur:قانون بوائل)
[[tr:Boyle yasası]]
[[uk:Закон Бойля — Маріотта]]
[[ur:Boyle'sقانون lawبوائل]]
[[vi:Định luật Boyle-Mariotte]]
[[zh:玻意耳-马略特定律]]
827

уредувања

Прегледник