Разлика помеѓу преработките на „Цунами“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 115 бајти ,  пред 9 години
с
Отстрането уредувањето на Kiki4eto0o0 (разговор), вратено на последната верзија на MerlIwBot
(кажав да се оди на повисоко место за време на цунами)
с (Отстрането уредувањето на Kiki4eto0o0 (разговор), вратено на последната верзија на MerlIwBot)
[[bat-smg:Cunamis]]
[[zh:海啸]]
 
Во случај на цунами бегајте на повисоко место. то ест подрачје

Прегледник