Разлика помеѓу преработките на „Цунами“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 115 бајти ,  пред 9 години
кажав да се оди на повисоко место за време на цунами
с (Робот: Додава new:शुनामी)
(кажав да се оди на повисоко место за време на цунами)
[[bat-smg:Cunamis]]
[[zh:海啸]]
 
Во случај на цунами бегајте на повисоко место. то ест подрачје
11

уредување

Прегледник