Прејди на содржината

Османие (покраина): Разлика помеѓу преработките

с
Робот: Додава diq:Usmaniya (wılayet)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Додава nn:Provinsen Osmaniye)
с (Робот: Додава diq:Usmaniya (wılayet))
[[cy:Osmaniye (talaith)]]
[[de:Osmaniye (Provinz)]]
[[diq:Usmaniya (wılayet)]]
[[el:Επαρχία Οσμανίγιε]]
[[en:Osmaniye Province]]
85.496

уредувања