Џонатан Свифт: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Отстрането уредувањето на 77.29.207.17 (разговор), вратено на последната верзија на Gerakibot
[непроверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 77.29.207.17 (разговор), вратено на последната верзија на Gerakibot)
| име = Џонатан Свифт
| портрет = Jonathan Swift by Charles Jervas detail.jpg
| px = g
| опис =
| роден-дата = {{роден на|30|ноември|1667}}

Прегледник