Разлика помеѓу преработките на „Области во Казахстан“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с (Робот: Додава uz:Qozogʻiston hududiy boʻlinishi)
[[ru:Административное деление Казахстана]]
[[sco:Provinces o Kazakhstan]]
[[sr:ОбластиАдминистративна подела Казахстана]]
[[sv:Kazakstans provinser]]
[[tg:Вилоятҳои Қазоқистон]]
24.401

уредување

Прегледник