Разлика помеѓу преработките на „Руско-турска војна (1806-1812)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.3) (Робот: Менува lv:Krievu—turku karš (1806—1812)
с (r2.7.3) (Робот: Менува lv:Krievu—turku karš (1806—1812))
[[he:המלחמה העות'מאנית-רוסית (1812-1806)]]
[[ka:რუსეთ-ოსმალეთის ომი (1806-1812)]]
[[lv:Krievu-turkuKrievu—turku karš (1806–18121806—1812)]]
[[hu:Orosz–török háború (1806–12)]]
[[mr:रशिया-तुर्कस्तान युद्ध (१८०६-१८१२)]]
126.548

уредувања

Прегледник