Сесиско ниво: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.2+) (Робот: Менува hu:Viszonyréteg
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Менува hu:Viszony réteg; козметички промени)
с (r2.7.2+) (Робот: Менува hu:Viszonyréteg)
[[it:Livello di sessione]]
[[he:שכבת השיחה של מודל ה-OSI]]
[[hu:Viszony rétegViszonyréteg]]
[[ms:Lapisan sesi]]
[[nl:Sessielaag]]
127.180

уредувања

Прегледник