Разлика помеѓу преработките на „Аритметичка прогресија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.3) (Робот: Додава ky:Арифметикалык прогрессия
с (Робот: Додава nn:Aritmetisk rekkje)
с (r2.7.3) (Робот: Додава ky:Арифметикалык прогрессия)
[[ka:არითმეტიკული პროგრესია]]
[[kk:Арифметикалық прогрессия]]
[[ky:Арифметикалык прогрессия]]
[[lt:Aritmetinė progresija]]
[[hu:Számtani sorozat]]
126.981

уредување

Прегледник