Прејди на содржината

Мансфелдер Грунд-Хелбра: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: '''Мансфелдер Грунд-Хелбра''' е ''заедница на општини'' во округот [[Мансфелд-Зидхарц]...)
 
Нема опис на уредувањето
'''Мансфелдер Грунд-Хелбра''' ({{lang-de|Mansfelder Grund-Helbra}}) е ''[[заедница на општини]]'' во округот [[Мансфелд-Зидхарц]], во [[Саксонија-Анхалт]], [[Германија]]. Пред 1 јануари 2010, била ''[[Амт (политичка единица)|Амт]]''. Се наоѓа помеѓу [[Ајслебен]] и [[Мансфелд]]. Седиштето на ''заедницата на општини'' е во Хелбра.
 
''Заедницата на општини'' Мансфелдер Грунд-Хелбра се состои од следниве општини:
 
# [[Алсдорф]]