Разлика помеѓу преработките на „В’лтава“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 78 бајти ,  пред 8 години
с (r2.7.3) (Робот: Додава tr:Vltava)
== Литература ==
* Општа енциклопедија ЈЛЗ - Загреб 1982 (том 8 Ш-Жва)
влтавата прва се јавила во чешка и бла бла!
 
== Галерија ==
Анонимен корисник

Прегледник