Разлика помеѓу преработките на „Иван I“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 265 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
Иван I продолжил со проширување на своите територии преку купување на неколку области како Новгород, Владимир и Ростов.
 
==Надворешни врски==
* [http://www.kreml.ru/en/main/history/kremlin/XIII-XIV/ Московски кремљ]
* [http://fmg.ac/Projects/MedLands/RUSSIA,%20Rurik.htm#IvanDaniilovichVladimirdied1340B His listing in "Medieval lands" by Charles Cawley.]
 
{{Руски владетели}}

Прегледник