Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Иран“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
*[[Административна поделба на Иран|Провинции]] (ostānhā)
*[[Шахрестан|Окрузи]] (shahrestānhā)
*[[Бахш]]и (bakhsh)
*[[Политички партии на Иран|Политички партии]]
*[[Надворешни односи на Иран|Надворешни односи]]

Прегледник