11 март (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Бот брише Шаблон: Без извори, референци во самата википедија)
Нема опис на уредувањето
|valign="top" align="right"|[[1955]] 
|[[Александар Флеминг]], англиски [[микробиолог]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2002]] 
|[[Илија Милчин]], македонски глумец, режисер, лингвист и преведувач.
|-
|valign="top" align="right"|[[2006]] 

Прегледник