Пентагон: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 32 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава az:Pentaqon; козметички промени
с (r2.6.5) (Робот: Додава ko:펜타곤)
с (r2.7.3) (Робот: Додава az:Pentaqon; козметички промени)
|name = Пентагон
|location = [[Арлингтон, Вирџинија|Арлингтон]], [[Вирџинија]]
|image = [[FileПодатотека:The Pentagon US Department of Defense building.jpg|300px]]
|caption = Југозападен поглед на '''Пентагон''' со [[Потомак]] и [[Споменик Вашингтон|Споменикот Вашингтон]] во позадина (1998).
|map_type =
[[ar:بنتاغون]]
[[ast:Departamentu de Defensa de los Estaos Xuníos]]
[[az:Pentaqon]]
[[bn:পেন্টাগন]]
[[zh-min-nan:Ngó͘-kak-tāi-hā]]

Прегледник