Нигер (река): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.3) (Робот: Менува eu:Niger (ibaia)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Менува br:Niger (stêr))
с (r2.7.3) (Робот: Менува eu:Niger (ibaia))
[[es:Río Níger]]
[[eo:Niĝero (rivero)]]
[[eu:Niger (ibaia)]]
[[fa:رودخانه نیجر]]
[[hif:Niger Naddi]]
127.214

уредувања

Прегледник