Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска лига на Англија Чемпионшип“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Робот: Додава hy:Չեմպիոնշիպ)
* {{flagicon|Англија}} [[ФК Чарлтон Атлетик|Чарлтон Атлетик]] *
* {{flagicon|Англија}} [[ФК Шефилд Венздеј|Шефилд Венздеј]] *
 
'''Тимовите со * доаѓаат од подолната дивизија.'''<br>
'''Тимовите со ** се испаднати од повисок ранг.'''
 
== Надворешни врски ==

Прегледник