Прејди на содржината

Гаутама Буда: Разлика помеѓу преработките

Додадени 26 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава co:Gautama Siddhartha
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Робот: Додава fo:Budda)
с (r2.7.2) (Робот: Додава co:Gautama Siddhartha)
[[ca:Siddharta Gautama]]
[[cs:Gautama Buddha]]
[[co:Gautama Siddhartha]]
[[cy:Siddhartha Gotama]]
[[da:Siddharta Gautama]]
7.011

уредување