Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Кинески сликари“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Робот: Додава zh-yue:Category:中國畫家
с (Робот: Додава zh-yue:Category:中國畫家)
[[an:Categoría:Pintors de China]]
[[zh-min-nan:Category:Tiong-kok oē-ka]]
[[zh-yue:Category:中國畫家]]
[[be:Катэгорыя:Мастакі Кітая]]
[[bo:Category:ཀྲུང་གོའི་རི་མོ་མཁས་ཅན།]]
85.496

уредувања

Прегледник