Разлика помеѓу преработките на „Планина“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 22 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава zh-min-nan:Soaⁿ
с (Робот: Додава sa:पर्वताः)
с (r2.7.2) (Робот: Додава zh-min-nan:Soaⁿ)
[[bn:পর্বত]]
[[bjn:Gunung]]
[[zh-min-nan:Soaⁿ]]
[[ba:Тау]]
[[be:Гара]]
[[qu:Urqu]]
[[ru:Гора]]
[[sa:पर्वताः]]
[[sah:Хайа]]
[[sa:पर्वताः]]
[[sq:Mali (gjeografi)]]
[[scn:Muntagna]]
5.331

уредување

Прегледник