Прејди на содржината

Clapton (албум од 1973): Разлика помеѓу преработките

Додадени 207 бајти ,  пред 10 години
+ албумски плакат, додаден/изменет шаблон
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(+ албумски плакат, додаден/изменет шаблон)
| Type = [[Компилационен албум]]
| Artist = [[Ерик Клептон]]
| Cover = Клептон, Clapton (1973) - плакат.jpg
| Released = 1973
| Recorded =
| Next album = ''[[Eric Clapton's Rainbow Concert]]''<br /> (1973)
}}
{{Album ratings
 
|rev1 = Allmusic
|rev1score = {{Rating|2|5}}<ref>[{{Allmusic|class=album|id=r33259|pure_url=yes}} Преглед на „Allmusic“]</ref>
}}
'''Clapton''' е [[компилационен албум]] од [[Ерик Клептон]] издаден во [[1973 во музиката|1973]]. Албумот ги содржи раните трудови на Клептон од неговата соло кариера. Ова е вториот компилационен албум на Клептон кој „[[Polydor Records]]“ го преработиле - првиот е ''[[Eric Clapton at His Best]]'', издаден кон крајот на 1972.
 
2.148

уредувања