Backless (албум): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 4 бајти ,  пред 9 години
граматички поправки
(+ албумски плакат, додаден/изменет шаблон)
(граматички поправки)
'''Backless''' е албум на [[Блуз рок|блуз-рок]] артистот [[Ерик Клептон]] кој е издаден во 1978. Албумот ја достигна позицијата број 8 на поп листите, додека пак синглот „Promises“ ја достигна само позицијата број 37 во [[ОК|Обединетото Кралство]]. Сепак, успехот бил многу поголем во [[САД]] каде што го достигна местото број 9 на [[Билборд (магазин)|Билборд]] листите.
 
==Листа Список на песни ==
#„Walk Out in the Rain“ ([[Боб Дилан]], Хелена Спрингс) – 4:16
#„Watch Out for Lucy“ (Клептон) – 3:26
2.148

уредувања

Прегледник