C (програмски јазик): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.3) (Робот: Менува cy:C (iaith rhaglennu)
(статијава беше хаос (0/10) , сеуште не е во добра состојба(5/10) , но барем содржи наводи , мултимедија и параграфи(срамота е да нема!))
с (r2.7.3) (Робот: Менува cy:C (iaith rhaglennu))
[[cs:C (programovací jazyk)]]
[[co:C (linguagiu di prugrammazione)]]
[[cy:C (cyfrifiaduregiaith rhaglennu)]]
[[da:C (programmeringssprog)]]
[[de:C (Programmiersprache)]]
3.913

уредувања

Прегледник