Прејди на содржината

Критско Море: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Робот: Додава zh:克里特海
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава eo:Kreta Maro)
с (r2.7.1) (Робот: Додава zh:克里特海)
[[vi:Biển Crete]]
[[war:Dagat han Crete]]
[[zh:克里特海]]
34.422

уредувања