Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Иран“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
*[[Вооружени сили на Иран|Вооружени сили]]
**[[Мостафа Мохамад-Наџар]]
*[[Министерство за разузнавање (на Иран)|ВЕВАК]]
**[[Голам Хосеин Мојсени-Еџехеи]]
*[[Министерство за нафта на Иран|Министерство за нафта]]

Прегледник