Разлика помеѓу преработките на „Љубиша Георгиевски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
На [[македонски претседателски избори, 1994|претседателските избори во 1994 година]] Георгиевски бил претседателски кандидат на [[ВМРО-ДПМНЕ]]. Од [[2000]] до [[2004]] бил вонреден и ополномоштен амбасадор на Република Македонија во [[Бугарија]].
 
Зборува [[англиски]], [[француски]], [[италијански]], [[руски]], [[бугарски]] и [[српски]], а се служи и со [[словенечки]], [[полски]] и [[романски]].<ref>[http://www.sobranie.mk/default.asp?ItemID=221249446B790D4C93AD4D79562BBBEA Љубиша Георгиевски], Собрание на Република Македонија.</ref>
 
 

Прегледник