Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Селска чешма“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
# {{За}} [[User:Kekev|Kekev]] <small>([[User talk:Kekev|разговор]])</small> 22:58, 6 август 2012 (CEST)
# {{За}} [[User:МартинПетковски|МартинПетковски]] <small>([[User talk:МартинПетковски|разговор]])</small> 15:16, 7 август 2012 (CEST) {{коментар}} Сметам дека овие поими се општо прифатени и повеќе користени во нашата земја и нема потреба од нивно менување. Јас лично никогаш не би пребарувал „сметач“ наместо „компјутер“.
# {{За}} {{коментар}} Овие поими се пошироко користени, едноставно секој би ги разбрал, другите само мал број на луѓе ке ги разберат. --{{FilipVtori}}; 16:46 (CET)
 
====Неутрални гласови и други предлози====
188

уредувања

Прегледник