Разлика помеѓу преработките на „Безвучна забна струјна согласка“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
(Создадена страница со: {{Инфокутија МФА|ipa number=130|decimal1=952|imagefile=xsampa-T2.png|x-sampa=T|kirshenbaum=T}} '''Безвучната нешушкава з...)
 
| [[хлајски јазик|хлајски]] || басадуншки ||colspan="2" align="center" | {{МФА|[θsio]}}|| 'еден'||
|-
| colspan="2" | [[џуаншки јазици|џуаншки]] || {{јаз|za|[[џуаншка азбука|'''''s'''aw'']]}} || {{МФА|[θaːu˨˦]}}||'јазик'||
|-
|colspan="2" | [[шони (јазик)|шони]] || {{јаз|sjw-Latn|''n'''th'''wi''}} || {{МФА|[nθwɪ]}}|| 'три'|| {{МФА|[θaːu˨˦]}}||'јазик'||

Прегледник

Лични алатки

Именски простори

Варијанти

Повеќе