Фарадеев закон за индукција: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.3) (Робот: Додава simple:Faraday's law of induction
с (r2.7.1) (Робот: Менува fa:قانون القای فارادی)
с (r2.7.3) (Робот: Додава simple:Faraday's law of induction)
[[ru:Закон электромагнитной индукции Фарадея]]
[[sq:Ligji i Faradeit]]
[[simple:Faraday's law of induction]]
[[sk:Zákon elektromagnetickej indukcie]]
[[sl:Indukcijski zakon]]
11.502

уредувања

Прегледник