Тувалу: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам yo:Tuvalu во yo:Tufalu; козметички промени
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Додава ce:Тувалу)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам yo:Tuvalu во yo:Tufalu; козметички промени)
{{Инфокутија за држава
|native_name = Tuvalu<br />Тувалу
|common_name = Тувалу
|image_flag = Flag of Tuvalu.svg
[[war:Tuvalu]]
[[wo:Tuvalu]]
[[yo:TuvaluTufalu]]
[[zh-yue:圖瓦盧]]
[[diq:Tuvalu]]

Прегледник