Разлика помеѓу преработките на „Расејување“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 47 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава eo:Difuzo, gl:Difusión, ht:Difizyon
с (r2.7.2+) (Робот: Менува it:Diffusione di materia)
с (r2.7.3) (Робот: Додава eo:Difuzo, gl:Difusión, ht:Difizyon)
[[en:Diffusion]]
[[es:Difusión (física)]]
[[eo:Difuzo]]
[[fa:پخش (فیزیک)]]
[[fr:Diffusion de la matière]]
[[gl:Difusión]]
[[ko:확산]]
[[id:Difusi]]
[[jv:Dhifusi]]
[[ka:დიფუზია]]
[[ht:Difizyon]]
[[lt:Difuzija]]
[[hu:Diffúzió]]

Прегледник