Разлика помеѓу преработките на „Марти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 60 бајти ,  пред 8 години
+филмски плакат
(изменета категоризација, погрешна категорија)
(+филмски плакат)
{{Инфокутија филм
| name = Марти
| image = Марти - плакат.jpg
| alt =
| caption = Филмскиот плакат
| director = [[Дилберт Мен]]
| producer = Харолд Хешт</br>Бурт Ланчестер
2.148

уредувања

Прегледник