Повардарска епархија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
'''Повардарската епархија''' ја возглавува Неговото Вископреосвештенство [[митрополит г. Агатангел|митрополитот г. Агатангел]]. Повардарската епархија ги опфаќа градовите [[Велес]], [[Кавадарци]], [[Неготино]], [[Валандово]], [[Богданци]], [[Демир Капија]] и [[Гевгелија]].
 
==Архиерејски намесништва==
*[[Архиерејско намесништво Кавадарци]]
*[[Архиерејско намесништво Велес]]
*[[Архиерејско намесништво Гевгелија]]
 
==Познати манастири и цркви==

Прегледник