Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Македонска фонетика и фонологија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
**[[македонска абецедарска азбука]]
*[[Транслитерација на македонскиот јазик|транслитерација]]
**[[Македонска транскрипција на странски јазици|транскрипција на туѓистрански имињајазици]]
*[[Скратеници во македонскиот јазик|Скратеници]]
<center>'''Поврзано'''</center>

Прегледник