Разлика помеѓу преработките на „Месроб Машдоц“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 3 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.3) (Робот: Менува en:Mesrop Mashtots
с (r2.7.3) (Робот: Менува en:Mesrop Mashtots)
[[az:Mesrop Maştots]]
[[be:Мясроп Маштоц]]
[[br:Sant Mesrop]]
[[bg:Месроб Машдоц]]
[[br:Sant Mesrop]]
[[cs:Mesrop Maštoc]]
[[de:Mesrop]]
[[en:Saint Mesrob]]
[[et:Mesrop Maštots]]
[[el:Άγιος Μεσρόπ Μαστότς]]
[[en:Mesrop Mashtots]]
[[es:Mesrob Mashtots]]
[[eo:Mesrop Maŝtoc]]
3.985

уредувања

Прегледник