Разлика помеѓу преработките на „Ингушетија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 41 бајт ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Робот: Додава se:Ingušia)
|----- bgcolor="#FFFFFF"
|}
[[Image:Ingush03.png|thumb|180px|right]]
'''Ингушетија''' ([[Руски јазик|рус.]] Республика Ингушетия), [[Ингушки јазик|ингушки]] (ГӀалгӀай Мохк) е автономна република во составот на [[Русија|Руската Федерација]].
 
Анонимен корисник

Прегледник