Разлика помеѓу преработките на „Низина“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 53 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
(дополнување)
 
'''Низина''' е простран зарамнет или благо разбрануван дел на копното, обично благо наведнат во еден правец, чија надморска височина најчесто изнесува до околу 200м.
 
[[Категорија:географија]]

Прегледник