Разлика помеѓу преработките на „Скопска бискупија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 304 бајти ,  пред 8 години
* [[Јоаким Хербут]], Скопско-призренски бискуп ([[1969]]-[[2000]]), Скопски бискуп, а истовремено и Апостолски Администратор и Егзарх на Католиците од византискиот обред во Македонија ([[2000]]-[[2005]])
* [[Киро Стојанов]], Скопски бискуп, истовремено и Апостолски Администратор и Егзарх на Католиците од византискиот обред во Македонија (од [[2005]])
* [[Владимир Спиковски]], Скопски бискуп, истовремено и Апостолски Администратор. За него се кажува дека е и Егзарх на католиците од византискиот период во Македонија.
 
== Библиографија ==
[http://www.catholic-hierarchy.org/diocese/dskop.html]
Анонимен корисник

Прегледник