Разлика помеѓу преработките на „Борка Талески“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 4 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| lbl-style = <!-- Стил на додатните полиња -->
}}
'''[[Борка Талески]]''' ({{роден на|19|јули|1921}} - {{починал на|2|март|1942}} {{починал во|Плетвар|Прилепско}}) е народен херој на [[Македонија]].
 
Тој е непосреден организатор на востанието против фашистичкиот окупатор започнато на 11 октомври.

Прегледник