Централна банка на Иран: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
==Гувернери на централната банка на Иран==
Моментален гувернер на '''Централната банка на Иран''' е [[Тахмасб Мизахери]].
 
[[Image:50000_rials_by_Central_Bank_of_IranIranmoney.jpg|thumb|250px|лево|250px| 5000020,000 [[Ирански Риал]]и]]
[[Image:Iranmoney500rial Iran.jpg|thumb|250px|лево|20,000500 [[Ирански Риал]]и]]
[[Image:500rial Iran.jpg|thumb|250px|лево|500 [[Ирански Риал]]]]
 
{| class="wikitable"

Прегледник