Централна банка на Иран: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{политики на Иран}}
[[Image:300px-Bank_markazi.jpg|thumb|250px|лево|Bank Markazi, [[Техеран]], [[Иран]]]]
 
'''Централната банка на Иран''' ([[фарси]] -''بانک مرکزی جمهوری اسلامی ايران'', [[англиски]] -''Bank Markazi Jomhouri Islami Iran'') е [[централна банка]] на [[Иран]].

Прегледник