Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:САД-кошаркар-никулец“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
<div class="boilerplate metadata" id="stub">[[Слика:Basketball.png|30п]][[Слика:Flag of the United States.svg|30п]]&nbsp;''Оваа [[Биографија|биографска]] статија за личност од [[САД|американската]] [[кошарка]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.</div>
[[Категорија:Никулци за американски кошаркари<noinclude>| </noinclude>]]
[[Категорија:Кошаркарски шаблони|САД|{{PAGENAME}}|<noinclude>| </noinclude>]]
<noinclude>
[[en:Template:Hoops-bio-stub]]
691

уредување

Прегледник