Разлика помеѓу преработките на „Саед Џалили“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 72 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
(Нова страница: '''Саед Џалили''' (фарси -سعید جلیلی) е роден во 1956 во Мешхед, Иран. Тој е ирански државни...)
 
[[Image:saeed_jalili.jpg|thumb|десно|200п|Саед Џалили]]
'''Саед Џалили''' ([[фарси]] -سعید جلیلی) е роден во [[1956]] во [[Мешхед]], [[Иран]]. Тој е ирански државник и секратар на [[Виш совет за национална безбедност на Иран|Вишиот совет за национална безбедност]] на [[Иран]] од [[20 октомври]] [[2007]]). пред тоа секретар беше [[Али Лариџани]].
 

Прегледник