Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Иран“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
*[[Устав на Иран|Устав]]
*[[Висок раководител на Иран|Висок раководител]]
**[[Али КаменеиХаменеи]]
*[[Претседател на Иран|Претседател]]
**[[Махмуд Ахмадинеџад]]

Прегледник